T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ”Teknoloji ve Sanayinin Merkezi Kocaeli’ye Değer Katanlar” ödül töreni Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirildi. 6 Ağustos cumartesi günü gerçekleştirilen ödül törenine Bilişim Vadisi’nin yenilikçi girişimleri içinden ”OtoKiosk Big Data Solutions” olarak biz de davet edildik.

Sanayi ve Teknolojinin Merkezi Kocaeli’ye Değer Katanlar Ödül Töreni, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Varank, Bilişim Vadisi Yönetim Kurulu Üyesi İbrahimcioğlu, TOGG Ceo’su Karakaş ve Kocaeli’ndeki bir çok sanayi/teknoloji kuruluşunun yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Sizlerle beraber olmaktan memnuniyet duyuyorum. Bundan 3 yıl önce Bilişim Vadisi’ni açtığımızda buranın bilişim üssü olacağını ifade etmiştim. Aradan geçen zamanda vadimizin bu hedeflerine adım adım yürüdüğünü görüyoruz. Vadimiz 230 bin metrekare kapalı alanı ile ülkemizin en büyük teknoloji geliştirme merkezidir. Milli Teknoloji hamlemize büyük bir ivme katıyor.”

“Güzel işler yapanları, ortaya eserleriyle çıkanları takdir etmek bizim geleneğimizin mirasıdır. Türkiye Cumhurbaşkanı olarak, yenlikçi kaliteli projelerin ortaya çıkmasını çok ama çok ehemmiyet veriyorum. 2021’den bu yana en çok ihracat yapan ve kadın istihdamı en çok olan firmalarımızı tebrik ediyorum. Ödül almaya hak kazanan şirketlerimizi kutluyorum.” açıklamalarında bulundu.
Ödül töreninin ardından Kocaeli ve Bilişim Vadisi bünyesindeki firmalar fikir alışverişinde bulundular. Hep beraber gelişmenin ve teknolojik atılımın öneminin öne çıktığı bu ödül töreninde Kocaeli’ye ve Türkiye’ye değer katan firmalar içerisinde yer almanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Paylaş: