İTÜ Arı Teknokent’in vizyoner yaklaşımıyla 2011 yılında kurulan İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi; kurulduğu günden itibaren farklı sektörlerdeki girişimleri destekleyerek, onların hızlı büyüyen ve ölçeklenebilir bir iş modeline sahip start-up’lar olmasını amaçlıyor. Türkiye’nin en gözde teknokentleri arasına kısa sürede girmeyi başaran İTÜ Çekirdek sunduğu imkanlar ve firmalar için yarattığı fırsatlarda ülkemizin teknolojik olarak gelişmesini desteklemeye devam ediyor. İTÜ Çekirdek’e kabul edilen girişimler, özel tasarlanmış ve iş modeli, strateji, finansman gibi konuları içeren “Girişimcilik Eğitimleri”nden faydalanıyor. Eğitim sürecine paralel olarak satış, pazarlama, ekip geliştirme, hukuk, yatırım süreçleri gibi özelleşmiş seminer ve workshoplara katılıyorlar. Böylece iş modellerini ölçeklerken dünya ile rekabet edebilecek bilgi birikimine ve teknolojik donanıma sahip olma şansını elde etmiş oluyorlar.

OtoKiosk Bilişim Hizmetleri A.Ş. olarak, gerek otomotiv sektörünün, gerekse de emlak, mücevherat, mobilya gibi sektörlerin problemlerini çözecek cihaz, ürün ve hizmetlerle bu gelişime katkıda bulunuyor.

Ürettiğimiz yapay zeka yazılımımız ile markaların ürünleri hakkında bilgileri kolayca güncelleyebildiği, müşteri isteklerini ve değerlendirmelerini tarafsız olarak görüntüleyebilecekleri bilgi akış sistemi, yönetim paneli üzerinden kolayca ulaşılabilen raporlar ve tavsiyeler sunarak showroom içi satışı artırmaya yardımcı oluyor. Üstelik tüm bu sistem arada hiçbir bağlantı olmadan, showroom veya mağaza ne kadar uzakta olursa olsun tek bir merkezden yönetilebiliyor.

OtoKiosk Bilişim Hizmetleri A.Ş. sunduğu dijital çözümlerle birlikte aynı zamanda kağıtların ve eski sabit standlar yerine ölçümleme yapan, veri analiz eden, tavsiyelerde bulunan öğeler sunuyor. Akıllı ekranlar, sessiz dijital asistan “Toggy” ve smart tabletlerle birlikte yepyeni bir kavram olan “Smart Showroom” sistemleri tüm markaları dijitalleştiriyor.

Smart Showroom sistemi, müşterilerin beğendikleri ürünün fiyat, bilgi ve özelliklerini akıllı ekranlarda sunarak doğru bilgi akışını sağlıyor. İnteraktif yazılımlar sayesinde showroom ziyaretçilerinin keyifli ve verimli bir zaman geçirmelerini sağlıyor. Showroom yetkili kişileri de müşteri talep ve isteklerini daha kolay takip edebiliyor.

Bizler, bu projemizdeki ilk üretimimizin heyecanını tekrardan duyarak, İTÜ Çekirdek‘e sunduktan kısa bir süre sonra, İTÜ Çekirdek Express’e katılmanın gururunu yaşıyoruz.

OtoKiosk Bilişim Hizmetleri A.Ş. olarak her yıl ortalama 10.000 girişim projesi ile başvuru yapılan İTÜ Arı Teknokent’te yenilikçi fikirlerimiz ve inovatif ürünlerimizle dahil olduk.

Bilişim Vadisi‘nin merkez ofisimizde bize sunduğu imkan ve vizyonu İTÜ Çekirdek ile yepyeni seviyelere taşıyacağımızdan eminiz.

Artık İTÜ Çekirdek’te de varız!

Paylaş: