Konsept

Konya Meram'da bulunan Depo No:4 binasının restorasyonu tamamlandıktan sonra Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Darü'l-Mülk projesi kapsamında "Medeniyet Kuran Şehir" sergisi oluşturuldu.

Ziyaretçilerle etkileşimde bulunan sergideki tüm dijital öğeler, giriş yapan her bir Konya sakininin, serginin üst katındaki duvarda bulunan sembolik bir işlemciye gücünü aktarmasıyla beraber çalışır hale geliyor. Böylece sergi Konya halkından aldığı güçle yaşam bulmuş oluyor. Geleneksel ile dijitalin birbiriyle el sıkıştığı sergi, tarihi ve geleneği, değişim-gelişim ekseninde geleceğe taşıyarak ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunuyor.

Depo No 4: Edebiyat Kuran Şehir Ana Bölüm

Sergi, hareket ve sese duyarlı sensörler yardımıyla etkileşime geçen öğelerden, led paneller ile oluşturulmuş konsept çalışma olan sıra dışı ekranlara bir çok öğe ile ziyaretçilerine görsel şölen sunarken, bu sayede Konya'yı Konya yapan ve kendi medeniyetimize sayısız katkıları olan Konya'dan çıkmış düşünür, alim, sanatkar ve devlet adamlarının kazanımlarını zihnimizde yeniden canlandırıp yarının düşünürleri olacak nesle ilham vermesi amaçlanıyor.

Depo No 4: Edebiyat Kuran Şehir Tablet
Depo No 4: Edebiyat Kuran Şehir Dış Görünüm
Depo No 4: Edebiyat Kuran Şehir Ana Bölüm
  • Alart Kültür Design

    Müşteri

  • Depo No:4 / Konya

    Proje Yeri